Derma Factory Ser hidratant Hyaluronic Acid 1%, 80 ml
-
Descriere
Vă recomandăm să achiziționați ser hidratant, de la Derma Factory în magazinele My Skin din Chișinău sau cu livrare în Moldova.
Serul hidratant Derma Factory Hyaluronic Acid 1% Serum cu un conținut ridicat de acid hialuronic multimolecular ajută la menținerea echilibrului apei, astfel încât pielea să rămână mereu fină, proaspătă, hidratată, fără a se simți uscată și descuamată. Produsul hidratează intens și calmează pielea, previne apariția deshidratării și modificările timpurii legate de vârstă, ajută la netezirea ridurilor mimice mici, catifelează. Textura serului este apoasă, nu grea, nu lasă o senzație lipicioasă și se absoarbe rapid. Inodor, potrivit pentru toate tipurile de piele, inclusiv cea sensibilă.
Potrivit pentru toate tipurile de piele.
-
Ingrediente active
- Acidul hialuronic multimolecular accelerează procesele de regenerare a pielii, menține nivelul optim de apă al dermei și oprește distrugerea colagenului. Are proprietăți antivirale, bactericide, de vindecare a rănilor.
- Betaina este un hidratant natural și un agent de fermitate care catifelează pielea.
- Glicerina hidratează intens și reține umiditatea în piele.
- Arginina este un aminoacid care vindecă delicat, curăță delicat pielea și întărește vasele de sânge. Pătrunde în straturile profunde ale pielii, curăță produsele de descompunere a proteinelor, îmbunătățind astfel tenul. Regenerează, reface, elimină micro-afectările, combate ridurile, netezind pielea.
-
Mod de utilizare
Aplicați o cantitate mică de ser pe fața tonifiată. Aplicați crema.
-
Compoziție
Glycerin-26, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Betaine, Dipropylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Arginine, Carbomer, Hydrolyzed sodium Hyaluronate Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Water.
Produse similare

